01 жовтня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Звернення громадян
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Фінансовий контроль
 • Громадська рада при РДА
 • Правова допомога
 • Децентралізація влади
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Локачинська селищна рада
 • Позитивний досвід роботи
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Енергоефективність
 • Оренда держмайна
 • Вакансії державної служби
 • Робота спостережної комісії РДА
 • Центр зайнятості інформує
 • Протидія домашньому насильству
 • Оборонно-мобілізаційна робота
 • Цивільний захист

  АРХІВ НОВИН

  « Жовтень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31  
    Локачі  

  tel_doviry

  evroatlantik

  evrodayg

  kir

  kir

  Четвер, 14 березня 2019 12:42

  Звертаючись за наданням державних соціальних допомог та житлових субсидій подавайте достовірну інфрмацію

    Адресна соціальна допомога є одним з основних інструментів подолання бідності, тому для соціальної підтримки малозахищених верств населення у нашій державі реалізуються програми державної соціальної допомоги та житлових субсидій. Основне завдання органів  соціального захисту населення — забезпечення адресності надання допомоги та цільового використання коштів державного бюджету. Наша діяльність спрямована на максимальне забезпечення захисту малозабезпечених верств населення. Збільшення кількості одержувачів допомог і розмірів соціальних виплат, потребує посилення державного контролю за здійсненням виплат і цільовим використанням одержаних сум. Саме функцію контролю використання коштів з державного бюджету виконують соціальні інспектори управління  соціального захисту населення, які проводять перевірки нужденності сімей, що звернулись за наданням державної допомоги, в тому числі і житлових субсидій, достовірності та повноти наданої інформації про доходи та майновий стан. Загалом, робота державного соціального інспектора здійснюється за двома напрямами:

   – перший — визначення ступеня нужденності заявника, членів його сім’ї або домогосподарства (обстеження домогосподарства, з’ясування обставин, які призвели до нужденності тощо);

   – другий — перевірка достовірності наданих відомостей про доходи та майновий стан заявника та членів його сім’ї (домогосподарства).

         Нагадуємо, що кожний громадянин при поданні заяви про призначення державної соціальної допомоги або житлової субсидії письмово дає згоду на збір та перевірку інформації про сім’ю, доходи всіх її членів, їх власність та майно. Перевірки проводяться шляхом обстеження умов життя заявника, відвідування місця роботи, подання запитів до Державної фіскальної служби України, територіального сервісного центру МВС у Волинській області, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, отримання від організацій, установ, підприємств необхідну інформацію та відомості з питань, що належать до їх компетенції.

        У 2018 році в результаті перевірок соціальними інспекторами виявлено 54 випадки подання недостовірної або неповної інформації про доходи та майновий стан одержувачів житлових субсидій та державних соціальних допомог. Внаслідок прихованих та невірно вказаних відомостей виявлено переплат державних соціальних допомог та житлових субсидій на суму 276 тис. грн..

     Аналізуючи порушення можна сказати, що до декларування доходів та майна сім’я повинна підійти відповідально. Тому, що будь яке порушення тягне за собою припинення надання допомоги або субсидії та повернення надміру виплачених коштів. Інколи незначна помилка тягне за собою фінансову відповідальність та позбавляє сім’ю від соціальних виплат.

      Наведем найбільш поширені випадки. Сім’я звернулась за наданням житлової субсидії і в період призначеної субсидії здійснила покупку, яка перевищує 50 тис.грн. та неповідомила у 30 денний термін. Як наслідок, припиняється надання субсидії і право звернення настуває на слідуючий опалювальний, неопалювальний період. А повідомивши у визначені терміни сім’я користувалась би субсидією до закінчення періоду. Це стосується також у разі смерті одного з членів домогосподарства( крім заявника) , реєстрації та зняття з реєстрації з домогосподарства, отримання спадщини. Наголошуємо, що про дані зміни потрібно повідомити управління  протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення, а неповідомивши про це сім’я несе відповідальність.  

       Слідуючий випадок. Сім’я звернулась за наданням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям і не вказала в декларації про доходи та майновий стан перебування у власності сім’ї двох транспортних засобів. Як, наслідок припиняється надання допомоги, повертаються надміру виплачені кошти, а право звернення наступає через шість місяців. Попередити зайве отримання коштів і запобігти пов’язаним з цим неприємностям нескладно, для цього лише потрібно усвідомлювати ступінь своєї відповідальності при зверненні за державними допомогами та житловою субсидією і надавати повну та достовірну інформацію про доходи та майновий стан осіб, які входять до складу вашої сім’ї.

  Спеціалісти управління завжди готові надати кваліфіковану відповідь на питання, які відносяться до їх компетенції.

   

   

   

   

  30 днів – щоб повідомити про зміни, які вплинуть на  житлову субсидію

  Як відомо, з 1 травня 2018 року програма надання житлових субсидій суттєво змінилася.

  Відповідно до нового положення, громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії з дня їх виникнення, зокрема:

  • зміну складу зареєстрованих у житловому будинку членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа – членів домогосподарства, які фактично проживають в житловому будинку: хтось зареєструвався або знявся з реєстрації;
  • соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;
  • зміни у складі сім’ї члена домогосподарства: зареєстрував шлюб або розірвання шлюбу; народження дитини;

       - зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання: відмовився від централізованого опалення і перейшов на індивідуальне чи навпаки;

       -  зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

       - зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;

       - якщо хтось із членів їх сім’ї купив автомобіль, з дати випуску якого минуло менше ніж п’ять років (крім мопеда) незалежно від розміру вартості транспортного засобу;

       - якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла) на суму понад 50 тис. грн.

  Якщо одержувач субсидії повідомив не протягом 30 календарних днів, а пізніше?

  Якщо виявиться недостовірна інформація, обставини, за яких сім’я втрачає право на субсидію, з наступного місяця їй припиняється надання субсидії.

  Частина одержувачів, які не повідомили про певні обставини, які вплинуть на розмір субсидії чи право призначення субсидії, змушені будуть її повернути, якщо це згодом виявиться.

  Заявник подає заяву відповідної форми, в якій своїм підписом  зобов’язується повідомити протягом місяця про обставини, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії.

  Житлову субсидію після подання нової заяви та декларації може бути призначено лише на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон за рішенням комісії

  Переглядів 380
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Локачинська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Локачинській райдержадміністрації.
  Адреса: 45500, смт. Локачі, вул. Миру, 37, ф. 21372., т.21439, E-mail: post@locadm.gov.ua
  © 2014 locadm.gov.ua