Версія для друку
Четвер, 23 травня 2019 09:57

В обласному центрі Волині згадували Тараса Шевченка з нагоди дня перепоховання праху

У Луцьку на площі перед Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки зібралося чимало волинян. Адже сьогодні ще одна нагода вшанувати світлу пам`ять видатного українського поета Тараса Шевченка  - 158-а річниця перепоховання праху Великого Кобзаря на Чернечій горі поблизу Канева.

До заходу долучився й представник виконавчої гілки влади в області – заступник начальника управління культури, з питань релігій та національностей Валерій Дмитрук.

В рамках дійства присутні слухали концертну програму та поклали квіти до підніжжя пам`ятника. Ведуча заходу нагадала про непросту долю поета – у 47-річному віці він помер у Санкт-Петербурзі.

— 8 травня домовину залізницею доправили до Москви, далі возами через низку сіл і містечок її довезли до Києва. А Києвом, випрягши коней, студенти Університету Святого Володимира провезли його до церкви Різдва Христового на Подолі. Була навіть думка поховати Шевченка в Києві. Та вірний друг поета Григорій Честахівський відстояв його мрію про тихе пристанище і спокій коло Канева. На пароплаві «Кременчук» із Києва прах Шевченка потрапив до Канева, – розповіла ведуча.

Пройшло 158 років і щороку в день перепоховання до могили Кобзаря з різних куточків світу приїжджають і приходять люди, щоб засвідчити пам'ять про батька України. Щороку й волиняни приходять до пам’ятників Тарасу Шевченку, щоб схилити голови у шанобі перед величчю генія.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Переглядів 84