Версія для друку
Четвер, 20 вересня 2018 12:07

В райдержадміністрації розглянули питання про ставки земельного податку за лісові землі

          В зв’язку з  набранням чинності Закону України від 10.07.2018 № 2497 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств», яким внесено зміни до статті 273 «Оподаткування земельних ділянок, наданих на землях лісогосподарського призначення (незалежно від місцезнаходження) земельним податком», відповідно до яких лісові землі підлягають оподаткуванню земельним податком, 19 вересня 2018 року, голова райдержадміністрації Віктор Дудечко провів нараду з селищним та сільськими головами району. До обговорення були запрошені начальник Локачинського відділення Володимир-Волинської ОДПІ Наталія Фєдіна, директор ДП «СЛАП «Локачі агроліс» Андрій Хамежук.

          Відповідно до пункту 277.1 статті 277 Податкового кодексу України ставка податку на земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, встановлюється у розмірі не більше 5% від нормативно-грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

         Наталія Фєдіна наголосила, що  згідно статті 286 Податкового кодексу, у разі зміни протягом року об'єкта чи бази оподаткування, декларації з плати за землю подаються юридичними особами протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни. Отже, вперше декларування земельного податку за лісові землі, що використовуються для ведення лісового господарства, юридичні особи повинні здійснити шляхом подання податкових декларацій (звітних, уточнюючих) не пізніше 20 вересня поточного року за період, починаючи з 15 серпня 2018 року.
При цьому варто зазначити, що ставки земельного податку визначаються рішеннями місцевих рад (селищних, сільських) та об’єднаних територіальних громад.
         Відтак, з метою уникнення втрат до місцевих бюджетів органи місцевого самоврядування району повинні внести зміни до рішень про встановлення ставок земельного податку на 2018 рік для лісових земель та перегляду прийнятих рішень на 2019 рік у частині встановлення ставок для земель лісогосподарського призначення.

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики райдержадміністрації

Переглядів 399