Версія для друку
Середа, 23 грудня 2015 12:15

Вічна пам’ять Героям!

            22 грудня у  Замличівській ЗОШ І-ІІІ ст. відкрито меморіальні дошки на честь випускників школи, які загинули  у зоні антитерористичної операції на сході України, Ігоря Упорова та Григорія Савчука. ВшануватиГероїв, які віддали своє життя, захищаючи рідну землю, приїхали: голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик, голова районної державної адміністрації Віктор Дудечко , голова районної ради Борис Ковальчук.

         Григорій Савчук та Ігор Упоров повернулись у стіни рідної школи у граніті, щоб бути прикладом справжнього патріотизму – чесного та небагатослівного, щоб навчати молодь любити Батьківщину не лише на словах, а щоденними буденними справами та вчинками.

Геро ї!  Герої ! Герої

І туга і гордість без меж !

По серцю знов мчить борозною

Черговий солдатський кортеж.

«Не я, тоді хто ?- кожен каже

Хто край від навали спасе ?»

І цілому світу докаже:

«Вітчизна нам – понад усе!

Цими віршованими рядками розпочалась лінійка у школі.

Лише найкращими словами згадав свої випускників директор Замличівської ЗОШ I-III ступенів  Олег Мельничук.

«Я мав за честь навчати в школі цих хлопців і горджуся ними… В кожного народу чоловік є воїном, захисником і завжди було  честю для воїна померти на полі бою. Ігор та Григорій були справжніми воїнами, чоловіками, вони не вдавалися у дискусії, що стосуються політичної ситуації, вони не обмінювалися думками правильно чи не правильно чинить уряд, вони стали на захист своїх сімей, своєї батьківщини і немає більшої любові, як віддати своє життя. Вони віддали за нас найдорожче і ми схиляємо голови перед їх подвигом», - зазначив Олег Мельничук.

Настоятель Свято-Преображенського храму отець Ігор освятив меморіальні дошки.

Очільник Волинської області Володимир Гунчик висловив свою вдячність батькам за Героїв-синів. Він зазначив, що Україна століттями виборювала і у XXI столітті продовжує виборювати свою свободу та незалежність. І нині, після Другої світової війни, знову українцям довелося взяти до рук зброю і боронити свою вітчизну. «Українці завжди були на передових рубежах, захищаючи мир і спокій Європи, починаючи від монголо-татар і закінчуючи сьогодні зазіханнями нашого північного сусіда. Дуже жаль, що ми величезні статки і головне молоді серця віддаємо сьогодні не на розбудову своєї країни, а на її захист і оборону. 150 наших земляків волинян полягло у цій війні, тисячі волинян продовжують нести службу на Сході України, захищаючи її свободу і незалежність. В ці дні в багатьох містах і селах ми вшановуємо пам`ять наших Героїв і сьогодні у школі ми ще раз віддаємо шану нашим Героям Ігорю і Григорію. Напевно у них були свої задуми і мрії, вони зовсім по іншому бачили продовження свого роду, але так сталося що саме їм довелося стати на тому вогняному рубежі і віддати свої життя за свободу, незалежність та процвітання нашої держави…», - підкреслив голова Волинської ОДА.

Також Володимир Гунчик зачитав рішення Замличівської сільської ради про передачу у власність однокімнатної квартири трьом дітям Григорія Савчука у місті Луцьку. Володимир Гунчик вручив школярам документи на право власності та передав ключі від нового помешкання.

Зі словами вдячності за підтримку виступили й рідні загиблих волинян. Вони подякували усім небайдужим за допомогу та підтримку і за те, що в скрутну хвилину люди не покинули родини сам на сам із горем.

Переглядів 1326

Медіа

Галерея зображень