14 липня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Звернення громадян
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Фінансовий контроль
 • Громадська рада при РДА
 • Правова допомога
 • Децентралізація влади
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Локачинська селищна рада
 • Позитивний досвід роботи
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Енергоефективність
 • Оренда держмайна
 • Вакансії державної служби
 • Робота спостережної комісії РДА
 • Центр зайнятості інформує
 • Протидія домашньому насильству
 • Оборонно-мобілізаційна робота
 • Цивільний захист

  АРХІВ НОВИН

  « Липень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31    
    Локачі  

  tel_doviry

  evroatlantik

  evrodayg

  kir

  kir

  Вівторок, 05 серпня 2014 15:50

  Про досвід роботи Кисилинської сільської ради Локачинського району Волинської області

  Кисилин – одне з найвіддаленіших і найстаріших сіл Локачинського району, яке заховалось посеред соснового лісу та просторих сіножатей, де беруть початок безкрайні ліси Полісся, та є на сьогодні центральним населеним пунктом Кисилинської сільської ради Локачинського району. У вересні 2008 року місцеві мешканці села Кисилин згуртувались для вирішення своїх проблем і спільно роблять крок за кроком до покращення рівня свого життя.  Нова сторінка в історії Кисилина почалась із повідомлення про те, що Кисилинська  сільська рада перемогла у конкурсі на участь в проекті ЄС/Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Відразу ж місцева громада  створила організацію громади «Стохід», що складається із активних та енергійних людей, які об’єднались для вирішення спільних проблем. Для їх обговорення зібрались жителі на сході села Кисилин 3 жовтня 2008 року, де спільно вирішили перші кроки діяльності громади.  Громада визначила основні проблеми та пріоритети, затвердила план розвитку території та встановила членський внесок.

              Найпершим і найпріоритетнішим об’єктом громада Кисилинської сільської ради обрала дитсадок-школу села Кисилин. Кисилинська загальноосвітня школа збудована у 1986 році відповідно до типового проекту за рахунок бюджетних коштів і розрахована на 86 учнівських місць. У школі обладнано шкільну їдальню на 40 місць, блок для навчання учнів 1-4 класів, 6 навчальних кабінетів. У приміщенні школи функціонує дошкільний навчальний заклад на 15 місць. Тут щорічно проводиться поточний ремонт, що дає змогу зберігати приміщення в задовільному стані.

              У дуже стислі терміни громаді села Кисилин вдалось виготовити технічну документацію, розробити мікропроектну пропозицію, першою на Волині підписати Грантову угоду із Програмою розвитку ООН в Україні,  провести конкурс на відбір підрядника і виконати всі роботи із заміни вікон та дверей у приміщенні Кисилинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Громадська організація  «Стохід» на чолі із  Галиною Віннік, жителькою села Кисилин,  зуміла за один фінансовий рік зреалізувати мікропроект «Впровадження енергозберігаючих технологій у приміщенні Кисилинської ЗОШ І-ІІ ст.» та освоїти кошти на суму 178 805 грн., що становить 67% річного бюджету сільської ради (бюджет Кисилинської сільської ради 2009 року становив 268 108 грн.). Внесок громади становив 24 091 грн., сільської ради – 15 310 грн., районної – 43 000 грн., обласної – 45 000 грн., Програми розвитку ООН – 50 000 грн.

              Активісти кисилинської громади завжди були активними учасниками навчальних поїздок, семінарів, тренінгів в рамках даного проекту.

               В ході реалізації мікропроекту в рамках Днів Європи на Волині в Кисилині побували радник проекту п.Югеш Прадхананг, інженер проекту Олег Баранецький, уповноважений керівник Програми розвитку ООН в Україні Ерджин Мурат,  заступник постійного представника ПРООН в Україні Йоанна Казана-Вишневецька, голова представництва Європейської Комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тайшейра, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковські, радник з питань мобілізації громад проекту „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” Югеш Прадхананг, координатори Волинського обласного підрозділу впровадження зазначеного проекту Оксана Гузь та Олександр Чеснюк, інші гості та представники проекту. Громада села традиційно за українським звичаєм – із хлібом та піснею – зустрічала поважних гостей на подвір’ї місцевої школи. Голова громадської організації „Стохід” Галина Віннік презентувала гостям хід реалізації мікропроекту „Впровадження енергозберігаючих технологій у приміщенні Кисилинської ЗОШ І-ІІ ст.” Голова функціональної групи Оксана Тур та скарбник організації громади Тамара Величко розповіли про технічну та фінансову сторони впровадження місцевої ініціативи. Із вітальними словами виступили очільники нашого району.

              У 2010 році кисилинська громада стає  учасником  проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» за додатковою квотою «40+». ГО «Стохід» вирішила продовжити вкладати кошти в енергозбереження навчального закладу, реально відчувши переваги теплих і затишних класних приміщень, тому розробила мікропроектну пропозицію «Енергозберігаючі заходи у дитсадку-школі с.Кисилин».  Таким чином, громаді вдалося повністю замінити та утеплити дах у приміщенні школи-дитсадка на суму 162 192 грн.

              Поряд з тим, громада власними силами зробила ремонт приміщення та огорожі Свято-Михайлівської церкви, благоустрій місцевого кладовища. На часі – комплекс Кисилинського монастиря кармелітів – пам’ятки національно-культурного надбання, датованої 1632-1677 рр. Оскільки реставраційні роботи цього об’єкта надто дороговартісні, то кисилинці перебувають у пошуку як грантодавців, так і партнерів.

  А ще у 2010 році громада взяла участь у конкурсі міні-грантів «Громадська ініціатива в дії», який оголосила Асоціація захисту прав молоді Волині в рамках проекту «Налагодження механізму реалізації громадських ініціатив у Волинській області» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Проектна заявка кисилинської громади «Через терни до зірок» загальною вартістю 11 541 грн. стала переможцем. Впровадження даного проекту створило умови для розвитку фізичної культури через облаштування футбольного майданчика. Це дало можливість сільській молоді грати у футбол, тренуватися, розвивати власну футбольну команду, брати участь у районних змаганнях та спортивних фестивалях, започаткувати проведення традиційних спортивно-масових заходів на селі. За рахунок міні-гранту вдалось облаштувати в селі Кисилин футбольне поле та обгородити його.

  У 2011 році ГО «Стохід» стала учасницею ІІ фази проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» і вже в 2012 році завершила реалізацію мікропроекту «Покращення медичних послуг у ФАПі с.Кисилин шляхом поточного ремонту та закупівлі медичного обладнання» загальною вартістю понад 90 тис. грн.

  У 2012 - 2014 роках громадою сіл Кисилин та Твердині за підтримки Волинскього обласного благодійного фонду  «Європейський вектор» успішно реалізовано 7 проектів: «Сільські аматори – громаді» (пошиття сценічних костюмів на суму 7,55 тис. грн.), «Розфарбуй собі стілець» (придбання дитячих меблів для дитсадка на суму 9,9 тис. грн.), «Спільними зусиллями до покращення життя на селі» (ремонт вбиральні у дитсадку на суму 6,64 тис. грн.), «Утеплення та ремонт шкільної санітарної кімнати» (ремонт вбиральні у школі на суму 6,59 тис. грн.), «Батьківська любов і спільна турбота» (облаштування ігрового майданчика в дитсадку на суму 7,145 тис. грн.), «Збережемо медпункт – єдину установу в селі» (заміна вікон та дверей у ФАПі с.Твердині на суму 18,46 тис. грн.), «Обгородимо кладовище – збережемо пам’ять про померлих» (встановлення огорожі на кладовищі с.Твердині на суму 7,185 тис. грн.).

  У 2014 році Кисилинська сільська рада стала переможцем обласного конкурсу місцевих ініціатив із проектом «Збережемо тепло – покращимо якість надання послуг сільському населенню» (ремонт приміщення Будинку культури с.Кисилин на суму 27,2 тис. грн.).

  Сьогодні громада Кисилинської сільської ради активно працює на пошуками нових мікропроектів для успішного їх втілення в загальний розвиток території.

  Переглядів 1500
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Локачинська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Локачинській райдержадміністрації.
  Адреса: 45500, смт. Локачі, вул. Миру, 37, ф. 21372., т.21439, E-mail: post@locadm.gov.ua
  © 2014 locadm.gov.ua